חדשות

אם אתם אוהבים את האופנוע שלכם

איך שומרים על האופנוע שלא יגנב?

כל בעל אופנוע יודע ומכיר, שאחת הדאגות המרכזיות ב'סיפור' הזה היא להמשיך ולהשאר בעל הכלי… בין אם זה בגלל הקלות שבה אפשר 'להרים' (תרתי משמע!) את האופנוע ובין בגלל שהכלי הזה כל כך מושך, ישנה מכת גניבות בלתי נסבלת של אופנועים. בפעם האחרונה שהמשטרה פירסמה סטטיסטיקה בנושא, היה מדובר בגניבה של רכב דו-גלגלי בישראל פעם בשעתיים וחצי! אם לא די בכך, הרי שבשל ריבוי הגניבות (בין היתר) גם פרמיות הביטוח כנגד גניבה גבוהות מאוד וכתוצאה מכך רבים מבעלי האופנועים פשוט לא עושים ביטוח. אז גם ריבוי גניבות מצד אחד וגם נשארים ללא פיצוי??? או-מיי-גוד…

ממבט ראשון, סלבי פאר, הבעלים ומנכ"ל של חברת ספטרוטק מהוד השרון, עושה רושם של איש עסקים שגם רוכב על אופנוע. אבל בעיני 40 עובדי החברה הסוד שלו כבר גלוי… פאר הוא למעשה אופנוען נלהב, ש"מה לעשות" גם מנהל חברה בין רכיבה לרכיבה. ומה עושה רוכב נלהב שגם הוא ממש לא רוצה שה-KTM שלו ימשיך לשרת גנב מצוי או יגיע למשחטת רכב? פותר את הבעיה לעצמו וליתר בעלי הדו-גלגליים על ידי פיתוח סדרה שלמה של אמצעים טכנולוגיים למניעת גניבות.

טיפה על מהפיכה טכנולוגית שמתרחשת ממש בימים אלו שתתפלאו – לגמרי רלוונטית לעולמם של רוכבי האופנועים. מהפיכת ה-IoT  (Internet of Things) עוסקת בקישוריות של נכסים וחפצים אל בעליהם  דרך רשת האינטרנט. המדובר בשילוב של חיישנים או בקרים יחד עם אמצעי שידור (מודם סללולרי), והעברת המידע דרך הרשת הסללורית ואח"כ באינטרנט אל הבעלים. מערכות ה-iWatcher  של ספטרוטק עושות שימוש בתקשורת GPS ומצוידות בכלים שיכולים לאתר את האופנוע שלכם בכל רגע נתון, באמצעות מפה מקוונת, הן בזמן חניה והן בעת נסיעה. ה-IoT הזה, כפי שתקראו, יכול להציל לכם את הכלי…

ספטרוטק פיתחה מערך כולל של אמצעים מבוססי IoT להגנה על האופנוע שלך. הנה הם:

1.      מנעול חכם- iWatcher LOCK, שמתריע לאפליקציה בטלפון על גניבה או נסיון גניבה של האופנוע בזמן אמת! החברה הלכה כאן אחר הכלל: "אם עושים משהו – עושים נכון, או לא עושים בכלל". לב המוצר הוא מנעול של מולטילוק (לשעבר רב בריח), שעוצמת המנעולים שלהם כל כך חזקה שהחברה נקנתה על ידי חברת המנעולים הכי גדולה בעולם (Assa-Abloy) וזו השאירה את מולטילוק כחטיבה עצמאית בתוך החברה. על המנעול העוצמתי הזה הוסיפה ספטרוטק טכנולוגית קישוריות ואפליקציה, והתוצאה: שמספיק שגנב מתחיל להתעסק עם המנעול – והבעלים יקבל הודעה לאפליקציה שיש נסיון פריצה. מאחר וברוב המקרים הבעלים נמצא בקרבת מקום להיכן שהוא חנה – הוא יכול להגיע למקום החניה, ובמקום למצוא חלל ריק – הוא יוכל להבריח את הגנבים.

נוסף על התראת גניבה, המנעול מספק התראה גם במקרים של פתיחת המנעול, סגירתו או הזזתו. כך שגם במקרה שבו יצליח גנב לחתוך את השרשרת שנועלת את האופנוע (מבלי לגעת במנעול) ולהעמיס אותו על גבי משאית – המנעול ישדר את המיקום שלו וניתן יהיה לעקוב אחר הגנבים.
ה"קונץ" של ה-iWatcher LOCK הוא בצריכת הזרם הנמוכה שלו. המנעול מסוגל לשדר 1200 הודעות, כך שבשימוש רגיל המדובר בלמעלה משנתיים 'עבודה' מבלי להחליף סוללות – תחזוקה נמוכה לכל הדעות. 

2.      מערכת אזעקה לאופנוע – iWatcher MOTO. ראיתם פעם אופנוע שנוסע ומשמיע סירנה? נראה לכם שאיזשהו גנב יהיה מסוגל לרכב על אופנוע ולהזעיק לכל העולם ואשתו "אני נוהג על כלי גנוב"? זה מה שמערכת ה-MOTO יודעת לעשות. המערכת בנויה מיחידה שמחברים למצבר האופנוע ו"מסליקים" מתחת למושב, ומצד שני שלט קירבה שיודע לתקשר עם יחידת האזעקה. היה וגנב ינסה להזיז את האופנוע מבלי שיש ברשותו את שלט הקירבה – תתחיל "חגיגת" הסירנה, ובכך יסתיים נסיון הפריצה. קל…

כמו יתר מערכות ה-iWatcher, המערכת מספקת התרעות בזמן אמת של מידע חיוני ואירועים חריגים – גניבה, נפילה, גרירה, מצבר חלש, ניתוק מצבר, מצב המנוע (מונע/כבוי), מצב אופנוע (נסיעה/ חניה) ומהירות מופרזת. כמו כן, ניתן להוסיף אפשרות לניתוק מנוע במקרה של ניסיון גניבה.

3.  נוסף על האמצעים הגלויים לעין (המנעול) ולאוזן (ה-MOTO), החברה גם פיתחה מערכת מעקב קטנה וקומפקטית שגם כן ניתנת להסלקה והמשדרת בכל רגע נתון על מיקום האופנוע. כך שגם אם נניח שהגנב יצליח להתגבר על המנעול ולהסיר את ה-MOTO, יחידת ה-IWatcher LITE תמשיך לעקוב אחר האופנוע ולהציג את מיקום הכלי על גבי האפליקציה. לפעמים גם המשטרה יכולה להזדקק לקצת סיוע, ואם תוכלו להראות לה בדיוק היכן חונה ה'תכשיט' שלכם – יהיה להם קל להחזיר אותו אליכם.

 

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליך בתוך 48 שעות